Sen o finále se rozplynul! Češi od Kanady dostali půltucet a na MS se poperou o bronz

Touhy se rozplynuly! Trojitý úder Kanaďanů během 199 sekund ve druhé třetině rozmetal český sen o zlatu na letošním mistrovství světa. Hokejoví reprezentanti v Tampere nad obhájci titulu v semifinále sice vedli po dělovce Krejčího, jenže Cozens v závěru úvodní periody srovnal a poté zámořský celek rozpoutal střeleckou smršť. V prostřední dvacetiminutovce odskočil do rozhodujícího trháku a náskok ještě v závěrečné části navýšil. "Prohráli jsme si to ve druhé třetině," prohlásil smutně po utkání v rozhovoru pro Českou televizi útočník Tomáš Hertl. Parta trenéra Kariho Jalonena nakonec prohrála vysoko 1:6 a v neděli od 14:20 SELČ ji čeká souboj o bronz proti USA.