Další černý rekord: Ve středu zemřelo nejvíce Čechů s covidem. Virus unikl z laboratoře v Číně, řekl Prymula

Ve středu padl v České republice další černý rekord. S onemocněním covid-19 zemřelo za jeden den 108 lidí, což je nejvíce od začátku epidemie. Počet nakažených jde rychle nahoru, kvůli čemuž vláda přijímá speciální opatření. Ministr zdravotnictví Roman Prymula ve čtvrtek v Poslanecké sněmovně řekl, že koronavirus unikl z laboratoře v Číně.

https://www.extra.cz/dalsi-cerny-rekord-ve-stredu-zemrelo-nejvice-cechu-s-covidem-virus-unikl-z-laboratore-v-cine-rekl-prymula

Vášeň s chybou v kalendáři: Bohuš Matuš a Lucinka oslavili Štědrý večer už v říjnu kaprem a polibkem

Nejkrásnější svátky v roce započnou sice až za více než dva měsíce, to ale zpěváku Bohuši Matušovi (47) a jeho o třicet let mladší Lucince nijak nebránilo v tom, aby si štědrovečerní večeři naservírovali už 20. října. A korunovali ji láskyplnou pusou.

https://www.extra.cz/vasen-s-chybou-v-kalendari-bohus-matus-a-lucinka-oslavili-stedry-vecer-uz-v-rijnu-kaprem-a-polibkem

Daniel Hůlka vrátí vyznamenání 28. října: Zve veřejnost, aby se k němu přidala na pochod

Zpěvák Daniel Hůlka má v plánu vrátit prezidentovi Miloši Zemanovi státní vyznamenání. Na Pražský hrad se chce vydat 28. října a zve veřejnost, aby se k němu přidala v době, kdy se venku smí pohybovat lidé ve skupince maximálně po dvou, jestliže jsou z jiné domácnosti.

https://www.extra.cz/daniel-hulka-vrati-vyznamenani-28-rijna-zve-verejnost-aby-se-k-nemu-pridala-na-pochod

Černé scénáře podle Babiše: Pokud čísla nezačnou klesat, lůžka se zaplní 7. listopadu, řekl premiér

Koronavirová epidemie v posledních týdnech extrémně omezuje život v Česku. A podle premiéra Andreje Babiše může být hůř. Jestliže současná opatření nezaberou a čísla nezačnou klesat, kapacita lůžek se zaplní mezi 7. a 11. listopadem, míní předseda vlády.

https://www.extra.cz/cerne-scenare-podle-babise-pokud-cisla-nezacnou-klesat-luzka-se-zaplni-7-listopadu-rekl-premier

Z baculky je kočka: Pavlína z MasterChefa se ukázala v dřevěné kádi tak, jak ji pánbůh stvořil

Pavlína Lubojatzky (25) měla velký sen dostat se do povědomí lidí díky svému kulinářskému umění. V Česku v současné době neexistuje prakticky nikdo, kdo by neměl ani nejmenší ponětí o tom, kdo je Pavlínka z MasterChefa. Zatímco v kuchyni Pavlína doslova kouzlí, lidé si k ní cestu nenašli. Nadějná kuchařka si ale ze škarohlídů nic nedělá a nedávno na sociálních sítích ukázala snímek, na kterém je nahá v dřevěné kádi. Tahle holka zkrátka umí ukázat i svoji něžnější stránku.

https://www.extra.cz/z-baculky-je-kocka-pavlina-z-masterchefa-se-ukazala-v-drevene-kadi-tak-jak-ji-panbuh-stvoril

3 nejotravnější postavy v Ulici: Ufňukaný nevěrník Maléř, frigidní Květa a Anička v přechodu

Nekonečným seriálem Ulice prošly už stovky českých herců a někteří v něm hrají dodnes. Diváci si postupem času některé postavy oblíbili a dalším nemohou přijít na jméno. Sympatie u různých postav se ale liší tím, jak se jejich dějová linka vyvíjí. Typickým příkladem je Lumír Nykl, který se proměnil z laciného gangstera z herny v rozumného otce a spravedlivého chlápka. Pojďme se nyní podívat na 3 postavy Ulice, které jsou v poslední době nesnesitelné.

https://www.extra.cz/3-nejotravnejsi-postavy-v-ulici-ufnukany-nevernik-maler-frigidni-kveta-a-anicka-v-prechodu

Nouzový na začátku listopadu neskončí. Původní termín je z říše snů, říká Hamáček

Když vláda vyhlásila koncem září nouzový stav, věřila, že bude v platnosti pouze 30 dní. Nyní je ale jasné, že se protáhne, což připustil i ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Čísla nakažených jsou totiž neúprosná a Česká republika proto musí pokračovat v přísném režimu. S tím souhlasí i opozice, prodloužení nouzového stavu je tak prakticky samozřejmostí.

https://www.extra.cz/nouzovy-na-zacatku-listopadu-neskonci-puvodni-termin-je-z-rise-snu-rika-hamacek

Pátrání po pohřešované Janě Paurové pokračuje: Podivný nález zaskočil její tetu

Kriminalisté stále pátrají po Janě Paurové, která v roce 2013 zmizela. Od té doby ji nikdo neviděl. Podle kriminalistů stále existuje maličká šance, že žena někde žije. "Podle mě žije na Ukrajině," uvedl pro eXtra.cz její manžel Pavel Paur. Kriminalisté z týmu Tempus tento týden začali prohledávat prostory bývalého kamenolomu. Mluvili jsme s Janinou tetou. Ta je přesvědčená, že Jana je určitě po smrti.

https://www.extra.cz/patrani-po-pohresovane-jane-paurove-pokracuje-podivny-nalez-zaskocil-jeji-tetu

Roman Prymula vysvětluje zavření škol: Byly otevřené chvíli a vyšplhaly se na první místo

Jedno z opatření, ze kterých lidé rozhodně nemají radost, je uzavření škol. Někteří musí zůstávat doma se svými malými dětmi a výuka přes internet není zrovna jednoduchá ani pro učitele. Ministr zdravotnictví Roman Prymula v novém videu vysvětlil, proč bylo nutné školy uzavřít.

https://www.extra.cz/roman-prymula-vysvetluje-zavreni-skol-byly-otevrene-chvili-a-vysplhaly-se-na-prvni-misto

Takhle roste český M.A.S.H.: Polní nemocnice v Letňanech je už téměř hotová

Polní nemocnice, kterou budují vojáci v multifunkčním areálu v Letňanech, je skoro hotová. Uvnitř velké haly, která se běžně využívá pro veletrhy, bude připraveno 500 lůžek pro pacienty s koronavirem. Projekt, který připomíná slavnou polní nemocnici ze seriálu M.A.S.H., je ale pouze záložním plánem v případě, že se naplní kapacita nemocničních zařízení. V takovém případě budou vojáci svážet do areálu pacienty především na doléčení a následnou péči.

https://www.extra.cz/takhle-roste-cesky-m-a-s-h-polni-nemocnice-v-letnanech-je-uz-temer-hotova