Obrazem: Vyhlášené sanatorium u Prahy léčilo tuberkulózu, nyní chátrá a okupují ho narkomani
Plicní sanatorium v Kostelci nad Černými lesy bylo kdysi vyhlášeným zařízením, které sloužilo dvacet let jako vojenská nemocnice sovětské armády. Největší rozkvět zažila léčebna po druhé světové válce. V současné době je budova opuštěna a chátrá. V areálu sanatoria se nachází celkem 25 budov a z 42hektarového pozemku tvoří více než z polovinu lesopark. Do galerie se můžete podívat na 30 unikátních fotek z tohoto zapomenutého místa.